Naukobus ponownie wyruszył do polskich szkół!
Od 15 lutego Naukobus znów rozpoczął swoją trasę po małych miejscowościach w całej Polsce.
Aż 150 miejsc w 2018 roku odwiedzi Naukobus przybliżając zagadnienia nauki i eksperymentowania tysiącom uczniów z wsi, miast i miasteczek, gdzie dostęp do atrakcyjnych form edukacji jest utrudniony.
Naukobus to mobilna wystawa z ponad dwudziestoma eksponatami, które można dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzają doświadczenia z zakresu fizyki, mogą poznawać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Z dala od szkolnej tablicy i kredowego pyłu uczestnicy dowiadują się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, próbują również oszukać swoje zmysły. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy. Szczególnie istotna jest trasa mobilnej wystawy naukowej – Naukobus odwiedzi wsie i miasta do 130 tys. mieszkańców. To istotny krok w kierunku wyrównywania szans edukacyjnych.
Zapraszamy do zgłaszania szkół do programu poprzez formularz na stronie http://naukadlaciebie.gov.pl/kategoria/naukobus/.
Od kwietnia wraz z Naukobusem polskie wsi i miasta będzie odwiedzał również Planetobus.
W ramach projektu w roku 2018 odbędzie się co najmniej 20 dwudniowych wyjazdów mobilnego planetarium. W trakcie wyjazdu przeszkoleni prezenterzy i animatorzy będą prowadzili pokazy w planetarium oraz, o ile pogoda dopisze, koordynowali obserwacje nieba. Odbiorcami tych działań będą przede wszystkim grupy szkolne wraz z nauczycielami, wizyta planetobusa zapewni też jednak kontakt z żywą nauką całemu wokółszkolnemu środowisku – rodzinom uczniów oraz innym mieszkańcom odwiedzanych miejscowości.
Więcej o Planetobusie:
Miejsce wydarzenia
Warszawa (woj. mazowieckie)